Jak się pozbyć blizn potrądzikowych

Poprosiliśmy eksperta o jej najlepsze wskazówki postępowania w przypadku blizn potrądzikowych, a także najlepsze zabiegi, aby wypróbować je na teraz …

tradzik

Jak się pozbyć blizn potrądzikowych ?

Blizny i przebarwienia potrądzikowe to jedne z największych utrapień naszego wieku. Bardzo dużo młodych osób ma z tym problem jak i starszych, którym to jeszcze nie minęło. Dziś zatem postaramy sobie odpowiedzieć na pytanie – Jak się tego pozbyć ?

Codzienna pielęgnacja

Blizny potrądzikowe, czy inaczej blizny zanikowe to między innymi stan zapalny, przed którym organizm się broni. Est to walka prowadzona jak z każdym innym schorzeniem. Infekcja nie pozostaje sama dla siebie w końcu nasz organizm wie co robi i z czasem znika. Nasze komórki układu odpornościowego wspomagają również procesy gojenia się naszej cery. To już duży krok na przód. Jednak to nie wystarcza. Jeśli to by było wystarczalne nikt z nas tego problemu za życia nastolatka by nie przechodził. Dlatego też bardzo ważnym elementem jest codzienna pielęgnacja skóry wrażliwej. Otóż nasze ciało nie radzi sobie z zalegającymi w gródkach wokół wysypki martwych bakterii i komórek. Ważne jest zatem, aby używać odpowiednich kremów czyszczących, które nie wysuszają skórę. Zaleca się myć twarz wieczorami przed pójściem spać. Sen będzie dobrym czasem na to, aby nasz organizm sobie z tym radził. Raz w miesiącu zalecany jest peeling kwasem salicylowym.

Jak tworzą się blizny zanikowe ?

Podczas stanu zapalnego pojawiają nam się blizny. Większej filozofii tutaj nie ma. Pragnął bym tutaj jednak zauważyć, że wszelkie przepisywane antybiotyki od lekarzy są w niejednokrotnym przypadku całym szkodnikiem. Osłabiają one nasz organizm, a nasz organizm co z trądzikiem robi ?

Moja historia, twoja przestroga

Pamiętam jak chorowałem co miesiąc na wysypkę. Wiecie co wtedy lekarze robili ? Krzyczeli, nie wiedzieli dlaczego. Nie była to przy okazji mała wysypka. Ale powiem wam jak ją zwalczyłem. Dbałem o siebie … Właśnie w ten sposób i Wy unikniecie tego problemu. Jedźcie zdrowe owoce, warzywa, ustalcie sobie dietę. Róbcie wszystko, aby wasz organizm się umacniał. Tylko w taki sposób, możecie zabić tą zarazę od środka. To bardzo ważne, bo inaczej nasze ciało bez odpowiedniego paliwa po prostu nie jedzie dalej.

Dlatego też tak ważne jest, aby nie brać antybiotyków, lecz zadbać wcześniej o swoje ciało. Inaczej nie będziemy mieli okazji widzieć siebie w lustrze takimi jakimi chcemy być. Nasze ciało wymaga pielęgnacji tak samo jak nasz organizm. Nie nie doceniajmy naszego organizmu. Często jest on kilkukrotnie silniejszy od najmocniejszych antybiotyków. Aby pozbyć się trądziku istnieją również inne laserowe operacje, aczkolwiek to tak jak z operacją plastyczną. Ryzyko zawsze będzie. Jeśli zabieg nie wyjdzie to zostaną nam blizny do końca życia. A i jeszcze coś. Pamiętajcie – tą prośbę i przestrogę kieruję do tych starszych chorujących, aby nie pić alkoholu. Wypłukuje on z naszego organizmu bardzo ważne składniki odżywcze, bez których nasz organizm jest na starcie spisany na straty. Coś za coś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *