Visaxinum kontra Visaxinum D

26W ostatnim czasie bombarduje nas reklama Visaxinum i Visaxinum D – tabletek przeznaczonych dla osób z cerą trądzikową. Odkąd zakończyłam kurację antybiotykową moja cera wygląda o niebo lepiej, ale raz na jakiś czas wyskakują mi jakieś tam krostki! W związku z tym postanowiłam kupić Visaxinum – nie pomógł. Po ujrzeniu reklamy Visaxinum D – dla dorosłych, pomyślałam – to jest strzał w dziesiątkę! Mam 26 lat, więc ten preparat będzie dla mnie idealny. Czy rzeczywiście tak było?

Visaxinum i Visaxinum D – obietnice producenta kontra rzeczywistość

Kwestia podstawowa: Visaxinum przeznaczony jest dla osób młodych z cerą trądzikową, natomiast Visaxinum D dla osób dorosłych.
W związku z powyższym opisem, postanowiłam porównać składy obu preparatów. Efekty są następujące:
visa

Jak widzicie, oba preparaty różnią się nieznacznie składem…Są to miligramy! A czym są te tajemnicze składniki zawarte w Visaxinum D: wyciąg z liści Gymnema sylvestre, wyciąg z ziela melisy, wyciąg z kłącza ostryżu długiego.

Wyciąg z liści Gymnema sylvestre – roślina stosowana pomocniczo w leczeniu cukrzycy. Nie bez powodu nazwano ją “niszczycielem cukru”. Na temat wła27ściwości przeciwtrądzikowych nie ma ani słowa!
Wyciąg z kłącza ostryżu długiego – czyli najprościej mówiąc kurkuma… Stosowana schorzeniach wątroby i pęcherzyka żółciowego. Zresztą można ją kupić w formie przyprawy za parę groszy…
Wyciąg z ziela melisy – działa uspokajająco. Moim zdaniem producent dodał ją po to, aby złagodzić nerwy po tym, jak stwierdzimy, że Visaxinum D nie działa!!

Wnioski
Po przeanalizowaniu składów stwierdzam, że skoro Visaxinum nie pomogło mi w walce z trądzikiem, to Visaxinum D również tego nie zrobi! Ich składy są niemalże identyczne! Te trzy dodatkowe składniki nie zdziałają cudów… Zastanawia mnie jeszcze jedno… Producent mocno podkreśla przeciwtrądzikową moc  wyciągu z liści Gymnema sylvestra, kłącza ostryżu długiego i z ziela melisy… Przecież kurkumę i melisę stosujemy na co dzień, bez użycia tabletek.. dlaczego więc dalej walczymy z trądzikiem? Bo te składniki z jego leczeniem, nie mają nic wspólnego!
Reklama dźwignią handlu – wiadomo nie od dziś.. Prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *