Stopy to jedne z ważniejszych narzędzi pracy ludzkiego ciała. Niestety mimo codziennego wkładu w podstawowe funkcjonalnie, wciąż pozostają niedocenione. Regularne badania zapobiegają problemom z wadą postawy, a także pozwalają wcześnie wykryć i leczyć problemy. Stopy powinny być badane od najmłodszych lat, diagnostyka stóp warszawa jest bardzo ważna. A wizyta u podologa umówiona natychmiast po zaobserwowaniu jakichkolwiek zmian skórnych. Podolog to specjalista, który dba o wizualny aspekt stóp, wszelkie złamania oraz schorzenia mechaniczne powinny być skonsultowane z ortopedą.

Czy w Warszawie można zbadać stopy?

W Warszawie nie brakuje salonów podologicznych, w których można uzyskać kompleksową pomoc w temacie dbałości o stopy. Wiele salonów znajduje się również w dzielnicy Białołęka, która przez ostatnie lata znacznie się rozrosła i zapewnia swoim mieszkańcom dostęp do edukacji, strefy gastronomicznej i właśnie gabinetów specjalistycznych. Przed udaniem się do podologa należy dokładnie sprawdzić opinie o nim oraz szczegółowy zakres oferty.

Podolog na Białołęce

Na Białołęce można znaleźć gabinety, w których specjaliści skupiają się na kwestiach takich jak:

 • stany grzybicze
 • wrastające paznokcie
 • nadmierna potliwość stóp
 • rekonstrukcja płytki paznokcia
 • pękające pięty
 • modzele i odciski
 • brodawki

Ze względu na rozmiar i rozwiniętą infrastrukturę dzielnicy, nie brakuje specjalistów, którzy mogą pomóc. Prawidłowy przebieg wizyty opiera się o takie elementy jak wywiad i badania. Podczas pierwszego etapu podolog zada wiele pytań o stan zdrowia, styl życia, sposób higieny i odżywiania. Kolejno mogą zostać wykonane różne badania, między innymi:

 1. Badanie na podobaroskopie statyczne i dynamiczne
 2. Badanie na podoskopie
 3. Badanie na plantografie statyczne i dynamiczne
 4. Badanie manualne

Doświadczony podolog już po pierwszej wizycie będzie w stanie przedstawić problem, a także ustalić odpowiedni plan leczenia. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości należy rozwiewać je na bieżąco. W razie wątpliwości co do kompetencji specjalisty można zapytać o jego edukację oraz nabyte umiejętności. Z pewnością nie ma powodów do wstydu i jeśli tylko zauważymy u siebie jakieś problemy, powinniśmy jak najszybciej udać się do specjalisty. To może pomóc w najszybszym rozwiązaniu problemu.