Kupując auto, czy to nowe, czy używane – naszym celem jest utrzymywanie go jak najdłużej w jak najlepszym stanie. Pierwszym, co zawsze rzuca się w oczy jest lakier samochodowy i to na nim szalenie nam zależy. Jeśli lakier jest zadbany, to od razu auto zyskuje kilka punktów wizualnych. Dlatego też warto go odpowiednio zabezpieczyć.

Informacje ogólne

Lakier samochodowy to delikatna powierzchnia, którą należy chronić przed wpływem środowiska. Mowa tutaj zarówno o szkodliwych promieniach UV, uszkodzeniach lakieru przez kamyczki uderzające w auto w trakcie jazdy i wiele innych. Istnieje wiele sposobów na jej ochronę, ale najczęstszym jest nałożenie na nią folii ochronnej. Posiadanie tego filmu na samochodzie ma wiele zalet. Zabezpieczy lakier twojego samochodu przed zarysowaniami i uszkodzeniami, a także brudem i innymi substancjami. Wydłuży to żywotność twojego lakieru samochodowego i sprawi, że będzie wyglądał jak nowy przez dłuższy czas. Folię można nanosić metodą natryskową lub na mokro. Proces aplikacji na mokro jest bardziej efektywny, ponieważ zapewnia lepszą przyczepność i nie pozostawia śladów na powierzchni farby. Folia ochronna warszawa to rodzaj folii ochronnej, której można używać do oklejania pojazdów winylem, plastikiem lub materiałami tekstylnymi. Folie te służą do dodatkowego zabezpieczenia paneli nadwozia pojazdu przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami spowodowanymi warunkami atmosferycznymi takimi jak słońce, deszcz, śnieg, brud itp.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Aplikacja takiego filmu może również pozwolić nam na odświeżenie samochodu, który się po prostu wizualnie znudził. Dlaczego? Bo nie trzeba nakładać folii, która jest bezbarwna. Możemy zaszaleć i zafundować swojemu samochodowi folię w zupełnie innym kolorze niż lakier samochodowy. Do najmodniejszych w ostatnim czasie z pewnością można zaliczyć folie matowe jak np. szary mat. Jeśli natomiast chcemy się wyróżnić to opcji mamy niemalże nieskończenie wiele. Głównym jednak powodem nakładania takiej ochrony powinna być jednak chęć zabezpieczenia samochodu. Silna chemia, która występuje na drogach, sól drogowa, kwaśne deszcze, czy promienie UV to czynniki, które są prawdziwymi niszczycielami jeśli chodzi o nowsze auta. Pewnie wielu z was zadaje sobie pytanie, czemu akurat nowsze auta? Wszystko przez coraz to bardziej śrubowane wymagania unijne na mocy których obecnie samochody są lakierowane środkami na bazie wody, przez co są o wiele bardziej miękkie i przez to zdecydowanie mocniej narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.