Leasingować można nie tylko samochody. Bardzo często w leasing bierze się również sprzęty biurowe. Pozwala to na odpowiednią optymalizację wydatków oraz zapewnienie niezbędnego sprzętu do firmy, który z reguły nie jest tani.

Komputer poleasingowy najczęściej jest kilka klas wyżej od sklepowego sprzętu konsumenckiego

Komputery firmowe to zwykle markowy sprzęt, projektowany z myślą o profesjonalnej pracy i bardzo wymagających zadaniach znacznie je obciążających. Charakteryzuje je zwykle solidna konstrukcja. W klasie biznesowej na leasing urządzeń użyte są lepsze podzespoły, bardziej trwała obudowa, lepszy montaż oraz przeważnie oprogramowanie systemowe o większej funkcjonalności. Ponadto komputery biznesowe zwykle są wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia, niedostępne w rozwiązaniach konsumenckich. Do przykładów należą np. czytniki biometryczne. Z drugiej strony poleasingowy komputer biznesowy nie jest sprzętem rozrywkowym i karta graficzna może nie być zbyt szybka poza pewnymi wyjątkami.

Leasing komputerów

Leasing to rodzaj umowy cywilnoprawnej, gdzie leasingodawca udostępnia do użytku leasingobiorcy konkretny środek trwały,pobierając w zamian opłaty leasingowe. W przeciwieństwie do zwykłych umów ratalnych, w leasingu firma leasingowa pozostaje właścicielem pożyczanego sprzętu przez cały okres trwania umowy. Przedsiębiorstwo nie musi inwestować dużych pieniędzy w sprzęt, ale dzięki leasingowi korzysta z niego, spłacając raty leasingowe, możliwe do wliczenia w koszty. Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie zdobyć komputery poleasingowe. Sprzedażą komputerów poleasingowych zajmuje się bardzo wiele firm. Ogłoszenia sprzedażowe można znaleźć też w znanych serwisach aukcyjnych i ogłoszeniach oprócz stron tych firm. Oferty poleasingowe są proste do odróżnienia od prywatnych.

Dla kogo poleasingowy sprzęt i jaki jest jego wiek?

Prawie każdy zainteresowany kupnem sensownie wycenionego i wydajnego sprzętu ma szansę znaleźć komputer dopasowany do jego potrzeb. Trzeba pamiętać, że w wypadku komputerów poleasingowych są to urządzenia używane, dlatego wypada się orientować w konfiguracji i trwałości poszczególnych jego elementów. W przypadku używanego laptopa dobrze mieć na uwadze, że wydajność akumulatora jest o wiele niższa od nowej baterii. Może to być koszt dodatkowy oprócz zakupu samego sprzętu. Warto poprosić o pomoc bardziej doświadczoną osobę, która znajdzie różnice pomiędzy estetycznym mankamentem, a poważną usterką, która może spowodować awarię. Komputery poleasingowe są używane i jedną z najważniejszych kwestii jest data produkcji. Ma związek z ograniczaniem wykorzystywania substancji niebezpiecznych. Ma to wpływ na trwałość. Bezołowiowe połączenia są mniej trwałe. Dlatego nie należy wybierać komputerów starszych niż 5 lat.